Uzman
Diyetisyen
Merve Çıray

1980 yılında Samsun’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2003 yılında mezun oldum. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı’nda Onur Öğrencisi olarak başarılı bir şekilde yüksek lisans yaptım.

Özel Karadeniz Hastanesi, Trabzon Spor Kulübü gibi kurumlarda Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak çalıştım.

2014 yılında Merve Çıray Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi‘ni kurdum. Ekibimdeki 2 diyetisyenle beraber Trabzon ve Bodrum’da hizmet vermekteyim.

TÜFAD, Trabzon TED Koleji ve çeşitli devlet okullarında kurumsal beslenme danışmalığı hizmeti verdim. Bunun yanı sıra birçok workshop programına katıldım. Kurumsal beslenme danışmanı olarak okul öncesi eğitim kurumları, hastane diyetisyenliği, özel kurum diyetisyenliği görevlerinde bulundum.

Avrasya Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştım.

Diyetisyenlik mesleğini sürdürürken danışanlarımın diyet yemekleri hazırlamakta yaşadıkları sorunları çözmek, danışanlarıma diyet yaparken gerekli motivasyonu ve desteği sağlamak amacıyla 2015 yılında Merve Çıray’la Diyet Kapında servisini kurdum. Özellikle gün içinde yemek hazırlamaya vakti olmayan, diyet yapmak isteyen anneler, iş dolayısıyla sürekli dışarda yemek yemek zorunda kalan beyler, diyet yemekleri hazırlarken “ne pişirsem” diye düşünen herkes için beslenme programı hazırlayarak menülerinin evlere servis edilmesini sağlamış oldum. Danışanlarımdan çok olumlu geri dönüşler aldım ve bu hizmete devam etmekteyim.

Trabzon’da hizmet verirken diğer illerden danışmak isteyenler için 2015 yılından itibaren Online Diyet uygulamasını başlattım. Bu sayede binlerce danışanım oldu ve insanlara yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşadım.

Çalışmalarımı sürdürürken kendimi geliştirmek ve güncel bilimsel verileri takip edebilmek için 25’ten fazla kurs, eğitim ve seminere katılarak danışanlarıma en iyi hizmeti vermeye çalışıyorum.

Tüm bu yoğun iş temposuna karşın 2 tane kız evlat sahibiyim ve Türkiye hatta Dünyada online diyet sistemi sayesinde bir çok kişiye hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyorum.